Blok
FotkyFotky:

ASIE: Zkratka
China: Lijiang
China: Shenzhen
Thailand: Nan
Thailand: Phuket
HK: Buddhas
LPC: Second Year
LPC: Ma On Shan
LPC: EE Dinner

Praha:

Listopad 2007
Září 2007

Hongkong:

Květen 2007
Duben 2007
Březen 2007
Únor 2007
Leden 2007
Prosinec 2006
Listopad 2006
Říjen 2006
Září 2006
Srpen 2006
Červen 2006
Květen 2006
Duben 2006
Březen 2006
Únor 2006
Leden 2006
Prosinec 2005
Listopad 2005
Říjen 2005
Září 2005


Večeře Východoevropanů

Eastern European Dinner - 31. března 2007

Je to jedna z nejpříjemnějších tradic, když lidé z regionů pořádají regionální večeře, kde si užijou domácí jídlo. Mluvili jsme o tom už od září, ale nebyli bychom z východní evropy, kdyby nám organizace pár měsíců netrvalo... Co jsme jedli? Vepřové řízky, smažený sýr, turecký bramborový salát, palačinky, hodně pudingu, estonské sušenky, tureckou polévku a houskové knedlíky. Kromě lidí z východního bloku se přidalo pár lidí ze západu. Pracovali, tak jsme jim dali najíst taky. A jen tak pro zajímavost - bavili jsme se anglicky, občas zazněla ruština, slovansky jsme si dokázali jen nadávat. Hlavně když jsme pak viděli tu kuchyň, kde se 20 studentů pokoušelo napodobit, co doma dělají jejich maminky (tatínkové), tak se nám nadávat chtělo dost... Co dodat - už se těším na české jídlo!

Vaření
Vaření"
Knedlíky
Knedlíky"
Smažák!
Smažák!"
Zleva: Ana Silvia (Itálie), Elaine (HK-Česko), Ola (Polsko) a Pelin (Turecko). Elaine měla už dva roky schovaný prášek na houskové knedlíky, tak jsme se je naučili udělat. Dobrota... Opravdovým českým národním jídlem je smažený sýr... a vepřové řízky. Sýr je v HK pekelně drahý, takže to byla specialita.
Jane
Jane"
Stolování
Stolování"
Jezení
Jezení"
I když má tatínka z Karibiku, tak bydlí nedaleko Drážďan a kořeny má v Polsku. Takže jsme ji nechali aspoň umývat nádobí :D Všichni, kteří mají něco společného s Východní Evropou. Podle toho, jak se směju na českočínskou Elaine, bylo jídlo velmi dobré. Jen to levné čínské pivo nechutnalo jako doma....

Co děláš, ty Emane?

Pátek 29. března 2007

Ajnšto občas cítím potřebu sdělit svým přátelům v srdci Evropy co zrovna dělám, tak využiju nával dobré nálady a napíšu pár pohledů ze života. Dnešní den, musím se pochlubit, začal velmi pozitivně. Už tři týdny asi 50 lidí z mojeho ročníku čekalo na výsledky příjimaček z Brown University, které byly zveřejněny na webu ve čtvrtek 5:00 pm EHT. Nevím co za čas je EHT, ale je to prostě pátek 7:00 ráno čínského času. Takže hned po probuzení jsem se zeptal svého internetového prohlížeče a ten mi srdečně pogratuloval k přijetí na Brown. Ano, uznávám, že pokud bych tam nakonec šel, tak mít napsáno v české verzi strukturovaného životopisu absolvent hnědé univerzity je trošku na hovno, ale co už. Aspoň se tam učí kurz české literatury. (Tak proč propánakrále nejdu studovat do Prahy, když mě zajímá česká literatura? Nevím.)

Co jinak - mno o žonglování píšu skoro pořád, tak tentokrát hodím jen link na video, pokud byste chtěli vidět jak si hraju se 4 míčkama.

A dále - minulý týden jsem měl zajímavý kulturní zážitek - pan učitel Justin nás pozval na představení hongkongského baletu, který nainscenoval Romea a Julii na hudbu Sergeje Prokofjeva. I když baletu rozumím jak čínským novinám, tak jsem ocenil hudbu dramatických částí, jako třeba souboj těch dvou znepřátelených rodů (nevím jak se píšou ani anglicky ani česky, ale víte co myslím). A když už mluvím o čínských novinách, tak včera jsem si odbyl poslední část ústních zkoušek, tentokrát v čínštině. Nemůžu tvrdit, že čínštinu ovládám na použitelné úrovni, ale některé věty jsem si připravil dobře. Řekl jsem třeba V Číně jsme se šli podívat na nemocné lidi z etnika NAXI, kteří mají lepru. Slovo lepra člověk sice v každodenní konverzaci moc neužije (Jak se daří, nemáte třeba lepru nebo tak?).

Středoškolské výuky už mi zbývá jen poslední týden, potom pár svaťáků a hurá na zkoušky, ale ten poslední týden bude snad stát za to. Zítra večer se uskuteční slez všech východoevropanů, kteří se pokusí uvařit své oblíbené jídla z domova. Uvidím jak se mi vyvede smažený sýr (kamarádka tu má prášek na instantní české knedlíky, tak bude sýr s knedlíkem, hehe.)

Přeju vám všem příjemné jaro (kvetoucí stromy tu bohužel nemáme žádné...), zatím zdravím...

Proužky

Sobota 25. března 2007

Z výletu z Číny jsem se vrátil před týdnem a jsem zpátky, velmi nadšený do práce...A práce bude hodně, protože skutečná maturita se kvapem blíží (nejedná se prosím o čínskou maturitu, jak by si někdo mohl myslet, budu skládat IB). Do konce roku mi zbývají zhruba dva měsíce, ale o tom radši ani nemluvte. Kdybych měl hodinky, tak bych si je symbolicky sundal, protože nemůžu snést pohled na rychle utíkající čas.

Na konci roku naše škola vydává ročenku (tzv. Yearbook) ve které má každý maturant svoje okénko, které si sám navrhne (tzv. Grad Square). Takže jsem byl konečně přinucen k použití Photoshopu (do teďka jsem si vystačil s MS Paint :). Klidně se můžete na moje Grad Square podívat. Když jsem si ale v sobotu ráno začal hrát s Photoshopem, tak jsem zjistil jak je to návykové a strávil jsem u toho celý den. Výsledkem je design plný slunce, na který se právě díváte. I když můj web je teď prozářený, počasí v Hongkongu tomu bohužel neodpovídá. Zataženo a občas déšť, člověk někdy musí nosit i mikinu.

Jak už jsem uvedl nazačátku, před týdnem jsem byl týden v Číně, specificky v provincii Yunnan u města Lijiang. Hory, doly, stráně, nebesa i zem - všechno tam bylo úžasné. Tamější příroda zůstává kupodivu velmi neznečistěná, byla to krásná změna oproti hongkongské civilizaci. Fotogalerii vytvořím co nejdříve...

Takže jsem živý a zdravý, v celku šťastný. Taky se občas nebojte ozvat, ať vím, že jste živí či štastní taktéž...