Blok
FotkyFotky:

ASIE: Zkratka
China: Lijiang
China: Shenzhen
Thailand: Nan
Thailand: Phuket
HK: Buddhas
LPC: Second Year
LPC: Ma On Shan
LPC: EE Dinner

Praha:

Listopad 2007
Září 2007

Hongkong:

Květen 2007
Duben 2007
Březen 2007
Únor 2007
Leden 2007
Prosinec 2006
Listopad 2006
Říjen 2006
Září 2006
Srpen 2006
Červen 2006
Květen 2006
Duben 2006
Březen 2006
Únor 2006
Leden 2006
Prosinec 2005
Listopad 2005
Říjen 2005
Září 2005


Chyba: soubor nenalezen: blok/.php


Odjíždím

Sobota 26. května 2007

Dneska byl zajímavý den, taky to byl den poslední. Po hodinách težké práce jsem konečně dobalil balík s osobníma věcma, který posílám domů poštou. S Cedarem jsem to dovalil na poštu, 30ti kilové heblo to bylo, tady v Hongkongu je zase horké koupelnové počasí takže i v devět ráno z nás tekl pot jak z prasat. Na poště jsem to ještě hodinu dolepoval aby se to nerozpadlo. Půlhodina v řadě no a pak to přišlo. Prý že to nemůžu poslat. COŽE?1?1 "Máte nadváhu, pane". Neřekl bych, podle mě jsem pořád hubený, hahaha, no všechny limity jsem si zkontroloval předem. Kolik to vážilo? "Třicet celých a čtyři setiny kilogramu". To snad nemyslíte vážně. Hádal jsem se, že odchylka vah je stejně větší a že ta lepicí páska na krabici taky váží víc. Marně. Po deseti minutách jsem si vyžádal nůž a rozmýšlel jsem se, jestli řezat balík, sebe, nebo toho přívětivého (vážně byl milý) uředníka. Nakonec jsem sekl do krabice, potupně vytáhl jednu polobotku a lepil jsem znovu. Pak jsem balík poslal a tohle se pro mě stalo poslední příhodou, která velmi dobře ukazuje, jak v Hongkongu fungují služby. Zítra ráno odjíždím, vlakem přes Čínu-Kazachstán-Rusko přijedu na konci června. Zatím se mějte...

Poslední oběd Páně

Neděle 20. května 2007

Dneska jsem šel naposledy do katolického kostela Svatého Benedikta. Kázání od italského faráře jsem ani po dvou letech tréninku nerozuměl (a nebyl jsem sám). Zbystřil jsem pouze ve chvíli, kdy jsem zaslechl "Papež v Brazílii", nic kontroverzního se ale neprobíralo. Po bohoslužbě jsme měli rozlučkové setkání s místní mládeží, bylo to velice fajn - dobrý oběd, nějaké zpívání i s tancem.... Na pár fotek se můžete mrknout tady:
..::Last Seekers Meeting Pictures::..

Obrázky z LPC

aneb nějak bylo, nějak bude

Neděle 13. května 2007

Tento rok jsem se rozhodl řádně přispět do naší školní ročenky, abych tam po mnoha rocích našel to, co se mne opravdu týká. Tak se na těch pět stránek podívejte, kdoví jestli tištěnou ročenku neztratím někde v Almatách.

Tak to tady končí, no.

Cedar & Ema
Cedar
Hiking
Hiking"
Circus
Circus"
I když jsme spolu bydleli v pokoji 3-302, venku jsme toho zažili nejvíc. Však víte jak často jsem psal o výletech po hongkongských horách, které jsem tak obdivoval... A hlavně abys tam nedělal žádný cirkus! (Dělal jsem ho skoro pořád.)
Kayaking
Kayaking
Lijinag Project Week
Lijinag Project Week
Na výlet s námořním kajakem jsem sice jel jen dvakrát, vzpomínat na to ale budu nespočetněkrát. Krásné hory v čínském Yunnanu snad ještě někdy v životě uvidím - jinak bych musel truchlit, že i tato stránka je jen minulost.


Pokud máte půl minuty času, podívejte se na tohle video o člověku, který bojuje proti velkochovům nejen se slepicema (nebojuje se slepicema, ale s těma velkochovama, pozn. red.)
http://www.realita.tv/content.php?action=show-gallery-site&id=52&language=1

Vízová byrokracie

Sředa 9. května 2007

A je po ní. Po kom? Po maturitě. Ještě mi sice chybí jedna zkouška z matiky, ale mám celý týden na přípravu a vůbec, je to jenom jedna zkouška. V pondělí jsem přežil závěrečný test z čínštiny, který byl naneštěstí celý v čínštině, i otázky, takže jsem často ani nevěděl, o čem si mám vymyslet odpověď. Ale v druhé části jsem rozuměl - prý se mi ztratil pes a mám naspat plakát, na kterém psa popíšu a vyhlásím pátrání. Nebyl jsem si sice stoprocentně jistý, jestli ten znak znamenal "pes", kdyby ne, tak by můj esej byl asi drobně mimo téma.

Víc starostí než jak přeložit psa do čínštiny mi ale teď dělají víza do Ruska a Kazachstánu, bez kterých se vlakem domů nedostanu. Dobrá zpráva je, že už jsme sehnali všechny potřebné dokumenty pro přihlášku na ruské vízum. Kamarád z Moskvy, který nám měl poslat nezbytný zvací dopis, nám řekl před dvěma měsícema: "Buď se ozvu za týden, nebo jsem mrtvý". Mysleli jsme si, že si dělá legraci, ale už se neozval. Zkoušeli jsme se mu dva měsíce dovolat, ale telefón nezvedal. S vízama se to ještě zkomplikovalo, protože na konzulátu Ruské Federace nám mile sdělili, že bez jízdenek na vlak si nedáme příhlášku ani na tranzitní vízum. Bohužel, sehnat vlakové jízdenky Almaty-Moskva-Kyjev je v Hongkongu nemožné. Pokud v cestovní kanceláři vědí, kde je Alma-ata, tak nám stejně nevěří, že tam nechceme letět letadlem.

Náš ruský kamarád ale nakonec přežil a před pár dnama nám zvací dopisy poslal. Omluvil se za zpoždění, ale hlavně že to je. Sice s jiným datem než jsme původně plánovali, jenže s tím už nic nenaděláme. Ruský konzulát mě nakonec mile překvapil - oficiálně požadované jízdenky pro turistické vízum nám odpustili a nakonec to pro české občany bylo o pár stovek levnější než pro Španěly.

No a jak je to s vízem do Kazachstánu? Kamarád z Almaty nám měl poslat zvací dopisy před měsícem, minulý týden jsem to ale nevydržel a objednal jsem si je přes jednu kazašskou kancelář Alma Travel. Za 35 USD mi to vyřídí během týdne. Tentokrát se ale smála Amaranta, protože ty socky Španělé můžou do Kazachstánu i bez pozvání.

Takže mám poslední dva tři týdny na to, abych se naučil přežít Rusky. Mimochodem - jestli se nepletu, tak byrokracie se píše s tvrdým "y". Ve vyjmenovaných slovech mi to ale chybí. Jestli mají v ruštině vyjmenovaná slova po b, tak byrokracie je určitě na prvním místě.